مشاوره ازدواج مجدد

ازدواج مجدد یک تصمیم مهم در زندگی است که می تواند چالش برانگیز باشد. پس از یک طلاق یا از دست دادن همسر، افراد ممکن است نیاز به کمک برای مقابله با احساسات و چالش های جدید داشته باشند. مشاوره ازدواج مجدد می تواند یک منبع ارزشمند برای افراد در این دوران باشد.

مزایا

مشاوره ازدواج مجدد می تواند مزایای زیادی داشته باشد، از جمله:

 • کمک به افراد برای مقابله با احساسات: مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا احساسات خود را در مورد طلاق یا از دست دادن همسر پردازش کنند. این می تواند شامل غم، خشم، گناه و احساس تنهایی باشد.
 • کمک به افراد برای درک خود و نیازهای خود: مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا نیازها و خواسته های خود را بهتر درک کنند. این می تواند به آنها کمک کند تا یک شریک مناسب را پیدا کنند و یک رابطه سالم ایجاد کنند.
 • آموزش مهارت های ارتباطی و حل مسئله: مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا مهارت های ارتباطی و حل مسئله خود را بهبود بخشند. این می تواند به آنها کمک کند تا درگیری ها را به طور سالم حل کنند و یک رابطه قوی ایجاد کنند.
 • کمک به افراد برای ایجاد یک رابطه سالم: مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا یک رابطه سالم و پایدار ایجاد کنند. این شامل ایجاد اعتماد، احترام و تعهد است.

معایب

مشاوره ازدواج مجدد نیز می تواند معایبی داشته باشد، از جمله:

 • هزینه: مشاوره ازدواج مجدد می تواند گران باشد.
 • زمان: مشاوره ازدواج مجدد زمان بر است.
 • تعهد: مشاوره ازدواج مجدد یک تعهد است. افراد باید مایل به شرکت در جلسات و انجام تکالیف باشند.

مشاوره ازدواج مجدد می تواند یک منبع ارزشمند برای افراد در حال ازدواج مجدد باشد. مزایای بالقوه مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا یک رابطه سالم و پایدار ایجاد کنند.

کمک به افراد برای مقابله با احساسات

طلاق یا از دست دادن همسر می تواند احساسات شدیدی مانند غم، خشم، گناه و تنهایی ایجاد کند. مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا این احساسات را پردازش کنند و راه هایی برای کنار آمدن با آنها پیدا کنند.

کمک به افراد برای درک خود و نیازهای خود

طلاق یا از دست دادن همسر می تواند باعث شود که افراد احساس کنند که کنترل زندگی خود را از دست داده اند. مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا خود را بهتر درک کنند و نیازهای خود را شناسایی کنند. این می تواند به آنها کمک کند تا یک شریک مناسب را پیدا کنند و یک رابطه سالم ایجاد کنند.

آموزش مهارت های ارتباطی و حل مسئله

روابط موفق بر ارتباط و حل مسئله سالم مبتنی است. مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا مهارت های ارتباطی و حل مسئله خود را بهبود بخشند. این می تواند به آنها کمک کند تا درگیری ها را به طور سالم حل کنند و یک رابطه قوی ایجاد کنند.

کمک به افراد برای ایجاد یک رابطه سالم

مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا یک رابطه سالم و پایدار ایجاد کنند. این شامل ایجاد اعتماد، احترام و تعهد است.

چالش های ازدواج مجدد

ازدواج مجدد می تواند یک تجربه بسیار رضایت بخش و پربار باشد. با این حال، مانند هر رابطه جدید، چالش هایی نیز وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. برخی از چالش های رایج ازدواج مجدد عبارتند از:

 • مدیریت انتظارات: ازدواج مجدد می تواند یک تجربه بسیار متفاوت از ازدواج اول باشد. مهم است که انتظارات واقع بینانه داشته باشید و بدانید که ازدواج دوم به احتمال زیاد بدون چالش نخواهد بود.
 • تطبیق دادن خانواده ها: اگر هر یک از شما فرزندانی از ازدواج قبلی خود دارید، باید یاد بگیرید که چگونه خانواده های خود را با هم هماهنگ کنید. این می تواند یک چالش دشوار باشد، اما با ارتباط و همکاری می توان بر آن غلبه کرد.
 • غلبه بر گذشته: اگر یکی از شما از ازدواج قبلی خود آسیب دیده است، مهم است که قبل از ازدواج مجدد بر این آسیب ها غلبه کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است این آسیب ها به ازدواج دوم شما سرایت کند.
 • ارزیابی مجدد اولویت ها: ازدواج مجدد می تواند منجر به تغییر اولویت های شما شود. مهم است که با همسر جدید خود در مورد ارزش ها و اهداف خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که با هم همسو هستید.

در اینجا چند نکته برای غلبه بر چالش های ازدواج مجدد آورده شده است:

 • با همسر جدید خود صریح و صادق باشید. مهم است که در مورد انتظارات، احساسات و نگرانی های خود با یکدیگر صحبت کنید.
 • برای مشاوره ازدواج اقدام کنید. یک مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا چالش های ازدواج مجدد را مدیریت کنید و یک رابطه سالم و رضایت بخش ایجاد کنید.
 • به خودتان و همسر جدیدتان زمان بدهید. ازدواج مجدد به زمان و تلاش نیاز دارد. صبور باشید و انتظار نداشته باشید که همه چیز فوراً عالی شود.

اگر شما یا کسی که می شناسید در حال برنامه ریزی برای ازدواج مجدد هستید، مهم است که از چالش های احتمالی آگاه باشید. با آماده سازی و حمایت، می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

سخن پایانی

مشاوره ازدواج مجدد می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند برای افراد در حال ازدواج مجدد باشد. مزایای بالقوه مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا یک رابطه سالم و پایدار ایجاد کنند(منبع: بارد از منابع در دسترس مرکز مشاوره ستاره ایرانیان).

بسیارند زنانی که در دوران مجردی خود با داشتن انتخابی اشتباه و عدم تحقیق و تامل بیشتر با هزار امید و آرزو به خانه بخت رفته اند اما این ازدواج ثمری جز جدایی و طلاق نداشته است. این دختران گذشته، در زمانی که می بایست مشورت کنند و انتخابی درست داشته باشند، زندگی خود را فدای موارد دیگر کرده و اکنون با اهرم طلاق خود را از آن انتخاب اشتباه جدا نموده اند. اکنون این زنان بنا به هر دلیلی که می تواند اعتیاد همسرشان، خیانت همسرشان  ، تعصب های بیجا و شکاک بودن مرد و یا اخلاق بد و عادت های بد همسرشان  باشد گزینه طلاق را انتخاب کرده و زن مطلقه به حساب می آیند.

ازدواج بعد از طلاق

بسیارند کسانی که با وجود بچه نیز تن به طلاق داده اند و بدون هیچ پشتوانه و همدمی اقدام یه یزرگ کردن فرزندان خویش می کنند. اما سوال اساسی اینجا می باشد که آیا آنان حق زندگی خوب و خوشبخت شدن را حتی با توجه به یک بار تجربه ازدواج نا موفق ندارند؟

واضح است که این زنان نیز حق زندگی همراه با آسایش را دارند و خوشبختی و رسیدن به آرامش حق همه انسان ها در این کره خاکی است. توصیه ما به این بانوان این است که ابتدا با مراجعه به یک مشاوره ازدواج خوب روحیه از دست داده خود را باز یابند. هستنذ مردانی که بنا به هر دلیلی اکنون ازدواج با یک بانوی مطلقه را خواستارند. پس مشاوره ازدواج مجدد راهی برای مردانی که خواستار ازدواج مجدد  هستند می باشد و راهی است برای بانوان مطلقه تا طمع یک زندگی دوباره را بچشند.

مرکز مشاوره

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت ازدواج مراجعه کنید

منبع: مشاورکو

108 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. narsis
  narsis گفته:

  سلام من ۳۴ سالمه و یه دختر ۹ ساله دارم دو ساله با یه پسر کوچیکتر از خودم دوستم البته از روز اول بعنوان خواستگار اومد و با خانوادم صحبت کرده و هر دو خانواده در جریان هستم ما همدیگه رو خیلی دوست داریم ولی نمیدونم چرا همش به خاطر سنش دو دل میشم البته پدرشم راضی نیست.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام دوست عزیز شما فرزندی ۹ ساله دارید .و دختر وه حساسیت های خاص خودش را مخصوصا در این سن دارد .فردی که شما دو سال با او دوست بودید چگونه ایت ؟رفتارها و شخصیت چق ر مشابه شماست و تفاهم وجود دارد ایشون می توانند مسئولیت شما و دخترتون رو قبول کنند می توانند بپذیرند که شما با فرزندتون زندگی کنید و اصلا این دو سال کوچکتر بودن نشانونمی دهد ایشون دارند عاطفی تصمیم می گیرند و خب شاید پدر ایشون هم حق دارند که مخالفت می کنند چون دیده شده دربسیاری از افراد به دلیل داشتن شرایط مالی اون خانم ازدواجی صورت گرفته و بعد از مدتی هم نتایج این تصمیم هیجانی له جدایی انجامیده ببینید به هر حال احتمالات همیشه وجود دارد پس دقت داشته باشید در انتخابی که دارید و تلاش کنید که با شناخت بیشتر و حتما رضایت خانواده ها تصمیم بگیرید و حتما از مشاوره پیش از ازدواج بهره بگیرید در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید .
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

   پاسخ
 2. محمدرضا مسلمی
  محمدرضا مسلمی گفته:

  سلام من ۳۳ سال دارم الان حدود ۲سال جدا شدم
  حقیقت اینکه نمیدونم الان ازدواج کنم یا نه از سنم میترسم ولی هدف خودمم نمیدونم هر جا هم اقدام میکنم فورا مسئله مالی رو در پیش میگرن چون من مهریه هم میدم مشاوره کنید خواهشا

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   بهتره حضوری مراجعه داشته باشید .خب شرایط شما با توه به اینکه مهریه می دهید شاید برای گرفتن مسئولیت جدید در زندگی کم دشوار باشد .و طبیعی است چون مهریه می پردازید طرفین مقابل کمی نگران باشند .اگر فکر می کنید کمی باید زمان بگذردکمی به لحاظ مالی شرایط بهتری پیدا کنید حداقل زمان باشد تا ببینید چه می خواهید و بع از تربه ناخوشایند طلاق مایلید طرف مقابل چه ملاک هایی داشته باشد .این ها همه مسائل مهمی هستند در سته به لحاظ سنی مایل هستید زودنر سر و سامان بگیرید ولی خب کمی به خودتون زمان بدهید ضمن اینکه بهتره سمت فردی بروید که به لحاظ مالی شما را با همین شرایط فعلی بپذیرد و درک کند و بتواند همراه مناسبی برای شما باشد ..افراد بعد از طلاق دید بازتری پیدا می کنند از زندگی و خواسته ها یی که دارند ولی اسیب هایی هم متوجه انها می شود فرضا بدبین شدن به زندگی اینده و شک و تردید در مورد موردهای جدی .در هر حال امیدوارم این با ر با شناخت درست و کافی وارد شوید و موفق و خوشبخت باشید

   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۶۸۹۵۳۴
   موفق باشید

   پاسخ
 3. علیرضا
  علیرضا گفته:

  سلام حدود دو سالی هست از همسرم جدا شدم.در ابتدا اصرار بسیار زیادی برای ازدواج مجدد داشتم اما با خانواده مانع شدند و گفتند که آمادگی ندارم وقت جدا شدن از همسرم معلم بودم و دنبال کار دیگه ای نبودم .اما تو این دو سال ارشد هم قبلو شدم و هم شرکت زدم هم ناظر ساختمان شدم مشکلی مالی ندارم.به نظر شما اگر الان خواستگاری خانمی برن درباهر گذشته من چه تصوری خواهند داشت؟ خانواده مذهبی داریم پدرم استاد معارف هست و مادرم هم علوم تربیتی خونده و در اموزش پرورش کار می کنند.مسجد هم می روم اما آدم خشکی نیستم.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز طلاق به خواست افراد نیست همه دوست داشتند زندگی موفقی داشته باشند و با عشق یک زندگی را شروع کردند .حالا مواردی ایجاد می شود که ادامه زندگی را برای دو طرف سخت می کند .شما هم با شرایط فعلی و خانوادگی قطعا حق زندگی دارید می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید و تجربه قبلی می تواند کمک کننده باشد و شاید اکنون متوجه شدید از زندگی چه می خواهید .واین اهمیت ویزه ای دارد .ولی خب دلیل طلاق هم مهم است چون قطعا اگر جایی بروید از شما می پرسند و احتمالا شاید تمایل داشته باشند ان فرد را حتی ببیندو تحقیقی از علت جدایی داشته باشند که خوب اگر واقعا مطمئن هستید دلیل قانع کننده ای برای طلاق داشتید و مقصر نبودید .خوب از این بابت هم نگرانی وجود ندارد .پس به تصور و ..کاری نداشته باشید شما تلاش کنید انتخاب درستی و به دور از احساسات داشته باشید تا دوباره خدای ناکرده دچار خطا نشوید .امیدوارم خوشبخت و موفق باشید .

   پاسخ
 4. خودم!
  خودم! گفته:

  با سلام . و تشکر از مطالب مفیدتون . بنده خانمی۲۵ ساله هستم که در سن ۱۷ سالگی یک ازدواج ناموفق داشتم که سنتی پیش رفت و با خواست من به اتمام رسید . بعد از جداشدن به دنبال ارزو ها و خواسته هام رفتم که ادامه تحصیل بود . الان دانشجوی ارشد یکی از بهترین دانشگاه های تهران هستم و بعد از جدایی خواستگار های زیادی داشتم که اکثرا پسر مجرد هستن. من یکم حساس شدم و انتخاب برام واقعا سخت شده . معیار های زیادی برای ازدواج دارم که هر کسی که پا پیش میزاره لزوما تمام معیارهای منو نداره. از طرفی گاهی به این فکر میکنم که ممکنه کسی که تمام معیار های منو داشته باشه و البته با شرایط من کنار بیاد پیدا نشه.یا اینکه سنم بالا بره. از طرفی هم دلم میخاد کنار کسی زندگی کنم که زندگی ارومی داشته باشم. کسی که معیارهامو داشته باشه و بعد ازدواج پشیمون نشم و تردید به دلم راه ندم که بهتر از این ممکنه موردی پیدا میشد… ازدواج یه مطلقه با یه پسر مجرد، ازدواج با پسری که هم سن خودمه، ازدواج با کسی که از نظر تحصیلات از خودم پایین تره اما شرایط مالی و فرهنگی و .. خوبی داره و ….. هر کدوم از اینا افراد متفاوتی هستن که پا پیش گذاشتن اما شک زیادی توو دلمه. نمیدونم تصمیم درست جیه …. ممنون میشم راهنماییک کنین.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز اینکه شما تجربه ناموفق داشتید و اکنون حساسیت هایی دارید درست است .و قابل درک ولی همون طور که خودتون اشاره کردید هیچ وقت فردی که مطابق با همه معیارهای شما باشد وجود نخواهد داشت .و بهتره بدونید خب با بالارفتن سن شما سخت گیر تر می شوید و افراد ی که شما را باشرایط فعلیتون بپذیرند کمتر می شوند .اینکه شما اکنون فرد موفقی هستید تلاش کردید ادامه تحصیل دادید نکات مثبتی است که نشان می دهد نسبت به ۱۷ سالگی فرد پخته تری شدید و همه جوانب رو در نظر گرفتید .و این خیلی مهم است .و قطعا به شما کمک می کند انتخاب درستی داشته باشید ولی اگر در مورد فردی تردید داشتید که حداقل ملاک های اصلی شما را داشت می توانید به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید و از نظرات انها استفاده کنید که بسیار مفید خواهد بود .ولی فکر نکنید اکنون که موقعیت هایی دارید همیشه همین طور خواهدبود و در ذهنتان شرایط ایده ال تری را مجسم کنید .برای زندگی درست و خوب درصدی شرایط و موقعیت فعلی افراد است بخش مهمی مربوط به درک متقابل است و داشتن انعطاف و اینکه چقدر هر دو نفر بخواهند با هم زندگی را بسارند و لذت ببرند .دنبال یک فرد هم فکر و هم جهت باشید که با شرایط شما سازگار باشد .و اطمینان حاصل کنید که با بحث طلاق شما مسئله ای نداشته باشد که بعدا برایتان مشکلی پیش نیاید .امیدوارم تصمیم درستی بگیرید و خوشبخت باشید

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *