مشاوره ازدواج کرمانشاه

مشاوره ازدواج کرمانشاه

مشکلات بسیار و سختی های فراوانی گریبان گیر جوانان ما هتسند و این مشکلات به طور ناخواسته دامان خوانواده ها را میگیرد. یکی از مشکلاتی که به عنوان اصلی ترین مشکلات زندگی جوانان میتوان از آن نام برد مسئله ازدواج و تشکیل خانواده است. مشکلاتی و موانعی که امروزه برای ازدواج وجود دارد  مانند مشکلات مالی و اقتصادی و شرط و شروط هایی که عروس خانم ها برای خواستگارانشان  میگذارند. شما نیز اگر قصد دارید برای فرزند خود آستین بالا بزنیدو او را به خانه بخت بفرستید و آروزیتان خوشبختی او و داشتن ازدواجی موفق هست میتوانید به یک مشاور ازدواج مراجعه کرده تا آمادگی مقابله با هر مشکل و مانعی را داشته باشید. مشاوران ما در مشاوره ازدواج کرمانشاه آمادگی ارائه هرگونه مشاوره را در زمینه های مختلف ازدواج دارند

شما تنها با مراجعه به مشاوره ازدواج کرمانشاه ، تحت نظر کانون مشاوران ایران به سرشناس ترین روانشناسان و بهترین مشاوران ایران در مشاوره ازدواج وحدت، مشاوره ازدواج بلوار ارشاد ، مشاوره ازدواج فیض آبادو مشاوره ازدواج دانشجو معرفی خواهید شد.

برای خواندن مقاله های بیشتر در رابطه با این موضوع به سایت ازدواج مراجعه کنید

منبع:کانون مشاوران ایران

128 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. انسان
  انسان گفته:

  با سلام دوباره خدمت جناب مشاور. ممنون از پاسخ گوییتون. لازمه که بگم ایشون پزشک نیست و در یک کلینیک دندانپزشکی دستیار هستند. بعدش من پدرم مریضه و ۸ ساله که ناراحتی کلیه داره و هفته ای ۳ بار دیالیز میشه. هیچ جور نمیتونم بهشون بگم که برام برن خواستگاری به خاطر مسائل مالی. از طرفی واقعا در این ۴ سال هیچ درامدی ندارم و با خیلیای دیگه که خانواده ها دوران نامزدی پول تو جیبیشون رو بهشون میدن فرق دارم. از طرفی در این ۴ سال از لحاظ عاطفی احتیاج به شخصی دارم که بهم ارامش بده که بتونم تخصص یک رشته تاپ قبول شم . والله ادمی نیستم که دنبال روابط نامشروع باشم و اگه میخواستم در دانشگاه قطعا برام مقدور بود . به نظرتون اگه همراه ایشون به یک مشاور خانواده مراجعه کنم میتونه مارو راهنمایی کنه که در این ۴ سال حد و حدودات حفظ بشه تا انشالله بعد از پایان دوره پزشکی عمومی ازدواج کنیم . در این ۴ سال هیچ جور نمیتونم برم خواستگاری و قطعا برای ایشون هم سخت خواهد بود ولی هیجوقت دختری رو به اندازه ایشون دوست نداشتم. ممون میشم اگه پاسخ بدید . اجرتان با خدا

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید واقع بین بود شما می فرمایید که شرایط اینکه بخواهید دوران نامزدی داشته باشید ندارید .خوب به نظر خودتون له فرض به این خانم گفتید و حضوری تشریف بردید پیش روانشناس به نظرتون باید چه نکته ای رو به شما بگن وقتی شما می فرمایید دلتون می خواد فردی به لحاظ روحی کنار شما و همراه شما باشد از طرفی هم شرایطش رو ندارید که رسمی برید جلو .خب تمایل به انجام کار نامشروع هم ندارید که بسیار هم عقیده درست و پسندیده ایست .ولی به هر حال اون خانم هم باید تضمینی داشته باشند .چه حد و حدودی حفظ شود و چگونه خوب یک دوستی شرعی می شود که شرع را شما نوشته باشید .که دو جنس در اوج هیجان حد و حدود را تا بهبود شرایط حفظ کنند .کمی خواسته نامعقولی است .مشخص نیست شما واقعا ایشون رو با بهبود شرایط خودتون دوست داشته باشید و این مساله را به تجربه عرض می کنم در هر حال تصمیم با خود شماست به هر حال شما شرایط پول تو جیبی و ..ندارید اون دختر خانم شاید خانوادش موافقت کنند و اتفاقا همراهی کنندپس از اقدام رسمی نترسید پدر شما شرایط مراسم را ندارد خب صادقانخ مطرح کنید به هر حال هیچ چیز بهتر از صداقت نیست و اگر نپیرفتند بدانید اکنون که درکی از شرایط شما ندارند بعدا هم نخواهند داشت .امیدوارم خوشبخت باشید و تصمیم درستی گرفته شود .

   پاسخ
 2. انسان
  انسان گفته:

  سلام علیکم. پسری هستم ۲۳ ساله دانشجوی سال۴ پزشکی. راستش دوست دارم همسر ایندم پزشک نباشه . مدتی هست یه دختر خانومی رو دیدم که ازش خوشم اومده . اما مشکلم اینه که حداقل تا ۴ سال دیگه درامدی ندارم. سطح مالی خانوادم اونقدر بالا نیست که بتونم الان ازدواج کنم . یکی رو واسطه کردم که بهش بگه دوسش دارم . الان موندم اگه جوابش بله باشه این ۴ سال چیکار کنم . بازم میگم سطح مالی خانوادم بالا نیست و با جون کندن این رشته رو قبول شدم نمیخوام تلاشهام به باد بره در این ۴ سال باید سخت درس بخونم که تخصص یه رشته تاپ تهران قبول شم . از طرفی نمیخوام با روابط پنهانی که نهایتا به پوچی ختم میشه زندگیم رو خراب کنم . به خدا قصدم فقط ازدواجه خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام .دوست عزیز درسته شما از ایشون خوشتون اومده فردی هم نیستید که وارد روابط دوستی های نادرست بروید و قصدتون هم ازدواج است .ولی فرض بر این که به ایشون گفتید و به قول خودتون پاسخ بله بود یک دختر نمی تواند ۴ سال برای فردی صبر کند تا شرایط ازدواج را پیدا کند چون قطعا وقتی تعهدی نباشد و اطمینان خاطری غیر معقول است موقعیت های ازدواج را از دست بدهد و بعد متوجه شود که شما بعد از ۴ سال تمایلی ندارید .به هر حال ۴ سال زمان کمی نیست و خوب اتفاقات غیر قابلدپیش بینی ممکن است بیفتد .پس بهتره اگر واقعا علاقه مند هستید و شناخت پیدا کردید بهتره با خانواده مطرح کنید هزاران نفر ازدواج دانشجویی می کنند شماهم یکی از انها هم روند رسمی است هم اگر نامزدی باشد هر فردی تا زمان ازدواج مخارجش به عهده خانواده است .ضمن اینکه فرایند هم شرعی است و وقتی شما از بابت ایشون و رسیدن به ایشون خیالتون راحت باشه در درس و کار هم انگیزه بیشتری پیدا می کنید .در نهایت امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ
 3. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  من با یه آقایی آشنا شدم و از دوستی ما ۳ سال گذشت البته ایشون از بستگان دور ما هستن
  خانواده ایشون روستا زندگی میکننو تحصیلات ندارن اما خودشون ارشد هستن و الان شاغلن
  خانواده من همه تحصیلکرده هستن من خودمم ارشد هستم اما بیکارم
  حالا ایشون اومدن خواستگاری خانواده م میگن چون روستایین و خانواده ش تحصیلات ندارن از ما پایین ترن و خیلی جدی مخالفت کردن
  خواهش میکنم راهنماییم کنین که چیکار کنم؟
  من ایشونو خیلی دوست دارم خانواده مهربونی داره خودشم با معیارهای من همخوانی داره
  اما مخالفت خانه رو نمیدونم چکار کنم؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید در این صورت بتونید با خانواده صحبت کنید و انها را متقاعد کنید خوب طبیعتا که علاقه وجود دارد ولی اینکه صرفا دلیل انها روستایی بودن ایشون باشد اصلا منطقی نیست و باید شرایط را بررسی کنند به هر حال این فرد شاغل و تحصیل کرده است و از بستگان و شما هم تمایل دارید .بهتره اگر فردی را م شناسید در خانواده نفوذ بیشتری دارد و می تواند صحبت شما را به گوش انها برساند با او در میان بگذارید .البته اگر انتخاب شما به خاطر دوستی که دارید صرفا بر پایه احساسات نباشد .بهتر است حتما قبل از اصرار به خانواده از انتخاب خود اطمینان داشته باشید .شاید به هر حال ایشون شرایطشون از دیدگاه شما مناسب باشد ولی خب خانواده هم صلاح شما را می خواهند به هر حال همه جوانب امر را در نظر بگیرید اگر تمایل دارید این ازدواج صورت بگیرد.در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید و با دید باز تصمیم بگیرید .

   پاسخ
 4. zizu
  zizu گفته:

  سلام پسری ۲۳ ساله هستم امروز رفته بودم خواستگاری همه ی شرایطش به من میخوره اما طرز تفکرش خیلی با من متفاوت سطحش خیلی پایین تر از اونیه که فکر میکردم.حالا موندم اگه ازدواج کردم اونم مثل من میشه یا نه؟ که اگر مثل من نشه زندگیمون به هم میخوره و من پشیمان میشم از اینکه از هول حلیم افتادم تو دیگ.خواهش میکنم کمکم کنید.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام .شما چه اولویت و ملاک هایی دارید ؟این اهمیت دارد اگر فکر می کنید که نمی توانید شرایط فکری ایشون رو بپذیرید یک مسئله است چون مسائل ظاهری کم کم عادی می شود اگر این اختلاف طرز فکر در رفتار و گفتار فرد نقش به سزایی داسته باشد که قطعا همین طور است انگاه ممکن است در رفت و امد ها و ..حتی در فضای خصوصی تمایل اولیه کاهش پیدا کند و اختلاف نظرهایی ایجاد شود .پس به این مساله دقت داشته باشید منتهی ممکن است چند جلسه ای که با ایشون صحبت کردید به خاطر فضا و یا فرضا حیایی که وجود دارد صحبت هایی نشده و شما شناخت کافی پیدا نکردید و نمی شود به یک با ره تصمیم گرفت .پس این نکته را هم مدنظر قرار دهید .در هر حال مشاوره پیش از ازدواج هم برای کاهش تردیدها و نگرانی ها توصیه می شود امیدوارم خوشبخت باشید .

   پاسخ
 5. رضا
  رضا گفته:

  سلام من عاشق یکی شدم ک شیش سال از من بزرگتره اونم عاشق منه میخواستم بدونم این اختلاف سنی باعث مشکل میشه یا ن؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام اگر خانمی هستند که چنین شرایطی دارند بله مشکل ایجاد خواهد شد .ایشون برای شما نقش مادر رو خواهند داشت .حتی در نحوه ی اینکه شما از چنبن فردی خوشتان امده باید فکر کرد و بررسی کرد .این ها بیشتر احساسات زودگذر است مخصوصا وقتی مردان ازدواج کنند البته وقتی عاطفی تصمیم می گیرند و بعد از رابطه برقرار کردن و کاهش هیجان اولیه به این مساله توجه می کنند که چرا چنین انتخابی داشتند مثلا دربحث داشتن فرزند و اینده نگری که بعدا به ان می پردازند فکر می کنند دچار مشکل خواهندشد انوقت مشکلات دیگر و کوچک هم خودش را نشان خواهد داد.امیدوارم دقت بیشتری داشته باشید و خوشبخت باشید

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *