0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص کلیه هشدار داد آلودگی دستشویی مدارس و بیماری های کلیوی و اختلالات روانی دانش آموزان

فرار از مدرسه دلیل بر تنبلی نیست

فرار از مدرسه دلیل بر تنبلی نیستReviewed by Dr farhang on Sep 2Rating: 2.5فرار از مدرسه دلیل بر تنبلی نیستامروزه در مدارس شاهد کاهش انگیزه درس خواندن و یادگیری می باشیم به گونه ای که سطح علمی بسیار پایین آمده و دانش آموزان از رفتن به مدارس سرباز زده و سعی در فراراز مدرسه می کنند

امروزه در مدارس شاهد کاهش انگیزه درس خواندن و یادگیری می باشیم به گونه ای که سطح علمی بسیار پایین آمده و دانش آموزان از رفتن به مدارس سرباز زده و سعی در فراراز مدرسه می کنند. اما چرا و به چه دلیلی آنان از درس خواندن زده شده و راه دیگری را انتخاب کرده اند؟

line-separator

طبق تحقیقات به عمل آمده، از عوامل این اتفاق میتوان به فضای نا مناسب مدارس و آموزشگاه ها اشاره کرد از طرفی به دلیل پیشرفت بهره هوشی دانش آموزان و همچنین میزان اطلاعات عمومی آنان در زمینه های مختلف، دانش آموزان از آنچه به آنان در مدارس یاد داده می شود ناراضی بوده و آن را سطح پایین می نامند و به همین دلیل، لزومی برای حضور در کلاس درس نمی بینند. از دیگر دلایل افت تحصیلی دانش آموزان می توان مباحث عاطفی و روانشناسی را مطرح کرد. البته فضای مدیریتی و نحوه اداره مدارس نیز در این زمینه نقش دارد زیرا مدارسی که به روش های قدیمی و به اصطلاح پادگانی ارائه می شود، دانش آموزان را از یادگیری دور کرده و برای آنان مشکلاتی را به همراه دارد.

line-separator

بنابراین گرچه برای حل کردن برخی از مشکلات بالا نیاز به برنامه ریزی طولانی مدت بوده  و تغییر در شیوه فرهنگی و اجتماعی را نیازمند می باشد اما بالاخره باید از یک زمانی شروع به تغییر کرد. پس می توان با برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت، دانش آموزان را به درس خواندن ترغیب کرد.


مشاوره ازدواج و مرکز مشاوره ازدواج