مشاوره زنان

چرا نظرش برای ازدواج عوض شد؟

بارها شده است که دختران و پسران با مراجعه به مراکز مشاوره از وضع بد روحی خود گفته و ادامه می دهند که فردی که خیلی دوستش داشتند و قول و قرار گذاشته و برای ازدواج تلاش می کردند اکنون دیگر میل گذشته و برای ازدواج را نداشته و این را کاملاً از رفتار و سخنان وی درک می کنند و به دنبال راه چاره هستند. این عزیزان باید بدنبال علت این اتفاق بوده و با خود بیاندیشند که چه کرده اند که فردی که آن همه شوق برای ازدواج داشته اکنون به این روز افتاده است.

line-separator

عامل این رفتار دو مبحث اصلی می تواند باشد اول آنکه با رفتار و اعمالی که در ادامه رابطه از ما دیده است، سرد شده و دیگر آن فرد مشتاق برای زندگی با ما نیست و دوم آنکه پای نفر دیگری در میان است. راه های شناخت این دو عامل بسیار است اما خود ما می توانیم از نحوه برخورد و رفتار او پی به این مسئله ببریم. اصولاً کسی که قصد خیانت دارد در رفتار خود این مسئله را نشان می دهد در این مواقع ما می توانیم بسیار خوشحال باشیم که قبل از ازدواج پی به شخصیت آن انسان برده و زندگی خود را تباه نکرده ایم اما کسانی که عامل اول را دلیل بر سرد شدن رابطه می دانند باید این نکته را درک کنند که هر فردی ویژگی های اخلاقی و رفتاری منحصر به فردی دارد و خب به طبع بعد از برقراری ارتباط با یک نفر، هم او و هم ما سعی داریم تا ویژگی های بد اخلاقی خویش را برطرف کرده و درصدد خشنودی طرف مقابلمان تلاش کنیم. در ابتدای رابطه ای که قصد ازدواج در آن است، همواره برخی ملاحظات می شود زیرا دو نفر باید همدیگر را شناخته و سپس از همدیگر انتظار داشته باشند تا درک متقابل داشته و از انجام عملی که دیگری را ناراحت می سازد دوری کنند این شناخت باید پیش بیاید تا بدانیم که چه کاری را انجام داده و از انجام چه کاری دوری کنیم. بنابراین هرچه که از رابطه می گذرد انتظارات از درک متقابل بالا رفته تاجایی که دیگر انتظار دیدن رفتاری که بدمان می اید را از طرفمان نداریم. این حس دوطرفه بوده و قطعاً شما آن را کم کرده اید. بنابراین هنگامی که رفتاری از ما سر می زند که طرف مقابلمان از آن آزرده می شود و می دانیم که چنین است، وی انتظار شنیدن یک معذرت خواهی ساده را از شما دارد البته اگر به این موضوع واقف باشد که گذشتدر زندگی کلید طلایی موفقیت و خوشبختی است اما هرچه که رفتار های ما در جهت آزردگی خاطر وی پیش رود ، او سرد تر و سرد تر شده تا جایی که دیگر طاقت نداشته، با وجود سختی دل می کند و قید ازدواج با شما را می زند. بنابراین سعی کنیم رفتار خویش را مدیریت کرده و شخصیت طرف مقابلمان را حفظ کنیم تا دیگر با ندامت زیاد و پشیمانی دیر هنگام مواجه نشویم.

سایت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با این موضوع کمک خواهد کرد

منبع:مشاورکو

3 پاسخ
 1. shamim
  shamim گفته:

  سلام و خسته نباشید من دختری ۱۹ ساله هستم و با پسری ۲۵ ساله آشنا شدم که خانوادش در جرایانن و به شدت دوسم دارم بعد یه مدت با هم رابطه داشتیم ولی الان اخلاقش عوض شده حتی شده ۵ روز گوشیش خاموش و خیلی بد اخلاق شده و حس میکنم کس دیگه ای تو زندگیش وقتایی که پیششم خوبه ولی وقتی نیستم یا گوشیش خاموش شده یا دعوا داریم و به تازگی فهمیدم از کسی هدیه گرفته من چجوری دلشو به دست بیارم تا دوباره اخلاقش خوب شه میگه دوسم داره ولی رفتارش اینو نمیگه.من نمیتونم از دستش بدم به شدت بهش علاقه دارم و دوری ازش برام سخته کمکم کنید.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   خب شما فقط یک دوست ساده بودید و این رابطه از نظر ایشون تمام شده است …پس بهتره از خواب بیدار بشید
   و گرنه باید به گدایی کردن عشق ادامه بدید و مشکلاتی که در آینده برای شما به وجود میادو تحمل کنید و کلامی گله و شکایت نکنید
   در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام دوست عزیز اینکه شما می فرمایید دوری ایشون براتون سخته و با وجود اینکه متوجه شدید فردی برای ایشون هدیه گرفته اخلاقش عوض شده و گوشیش خاموشه باز نمی خواهید ایشون رو از دست بدهید یعنی کاملا درگیر احساسات شدید مخصوصا اگر رابطه جنسی برقرار شده باشد که این وابستگی کاملا طبیعی است و به هر حال قابل پیش بینی است .اگر منطقی به مسائل نگاه کنید ایا فکر می کنید اگر ایشون مایل به ازدواج و بودن با شما باشند شما هیچ مشکلی نخواهید داشت اگر در زندگی زیر یک سقف متوجه ارتباط ایشون با فرد دیگری بشوید نگران نخواهید شد .
   زندگی چیز ی نیست که شرایط و جوانب امر را ندید بگیریم و فقط بخواهیم به شخصی که واقعا عاشقش شدیم برسیم .در زندگی به طور طبیعی مشکلات بسیاری پیش خواهد امد و به هر حال افراد به کمک یکدیگر حل می کنند و لی برای زن ایجاد فضای عاطفی مناسب و برخورد همسر و توجه به او بسیار حائز اهمیت است که اگر غیر این اتفاق بیفتد کوچکترین مشکل برایش غیر قابل حل می شود و خود باعث ایجاد شرایط سختی خواهد شد امیدوارم متوجه صحبت های بنده باشید و تصمیم درستی بگیرید .
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *