در انتخاب همسر مناسب دچار این اشتباهات نشوید

ممکن است بسیار ی از افراد حتی خود شما زمانی که میخواهید همسر انتخاب کنید در وضعیتی باشید که نتوانید به خوبی تصمیم بگیرید و دچار سردرگمی و اشتباه شوید. ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فردی است. انتخاب همسری مناسب که بتواند در کنار ما زندگی شیرین و پرباری را رقم بزند، چالشی شیرین و دشوار است. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکاتی مهم در انتخاب همسر بپردازیم.

چرا انتخاب همسر مهم است؟

ازدواج یک پیوند مقدس است که دو نفر را برای همیشه با یکدیگر مرتبط می‌کند. انتخاب همسری مناسب می‌تواند به ایجاد یک زندگی مشترک موفق و پر از شادی و آرامش کمک کند. از سوی دیگر، انتخاب همسری نامناسب می‌تواند منجر به مشکلات و اختلافات زیادی در زندگی مشترک شود.

نکات مهم در انتخاب همسر

در انتخاب همسر باید به نکات زیادی توجه کرد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • همخوانی فرهنگی و مذهبی: دو نفری که قصد ازدواج دارند، باید از نظر فرهنگی و مذهبی با یکدیگر همخوانی داشته باشند. این امر می‌تواند به کاهش اختلافات و مشکلات در زندگی مشترک کمک کند.
 • همخوانی شخصیتی: دو نفری که قصد ازدواج دارند، باید از نظر شخصیتی با یکدیگر همخوانی داشته باشند. این امر می‌تواند به ایجاد تفاهم و صمیمیت بیشتر در زندگی مشترک کمک کند.
 • همخوانی ارزش‌ها: دو نفری که قصد ازدواج دارند، باید از نظر ارزش‌ها با یکدیگر همخوانی داشته باشند. این امر می‌تواند به ایجاد یک زندگی مشترک مبتنی بر ارزش‌های مشترک کمک کند.
 • همخوانی اهداف زندگی: دو نفری که قصد ازدواج دارند، باید از نظر اهداف زندگی با یکدیگر همخوانی داشته باشند. این امر می‌تواند به ایجاد یک زندگی مشترک با اهداف مشترک کمک کند.

سردرگمی در انتخاب همسر

راهکارهای غلبه بر سردرگمی در انتخاب همسر

انتخاب همسر یک تصمیم مهم و دشوار است که می‌تواند منجر به سردرگمی و تردید شود. برای غلبه بر سردرگمی در انتخاب همسر، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 • با افرادی که تجربه ازدواج موفقی دارند، مشورت کنید.
 • به مشاوره ازدواج مراجعه کنید.
 • خودتان را به خوبی بشناسید و بدانید که از زندگی چه می‌خواهید.
 • به دنبال همسری باشید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند.

خدمات مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در زمینه انتخاب همسر

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با بهره‌گیری از کادری مجرب و متخصص، خدمات مشاوره ازدواج را به متقاضیان ارائه می‌دهد. مشاوران این مرکز با استفاده از تکنیک‌های روانشناسی، به متقاضیان کمک می‌کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای زندگی مشترک خود داشته باشند.

خدمات مشاوره ازدواج مرکز مشاوره ستاره ایرانیان شامل موارد زیر است:

 • بررسی ویژگی‌های فردی و شخصیتی متقاضیان
 • ارائه مشاوره در زمینه همخوانی فرهنگی و مذهبی
 • ارائه مشاوره در زمینه همخوانی شخصیتی
 • ارائه مشاوره در زمینه همخوانی ارزش‌ها
 • ارائه مشاوره در زمینه همخوانی اهداف زندگی

۳ وضعیت خطرناک برای انتخاب همسر

در اینجا می خواهیم شما را با ۱۰ وضعیت خطرناک برای انتخاب همسر آشنا کنیم که اگر خود شما هم در چنین شرایطی قرار بگیرید ممکن است ندانسته مرتکب همان اشتباهات آشکار شوید.

۱ – زیبایی خیره کننده

شما دختر زیبایی هستید و هم خودتان و هم اطرافیانتان انتظار دارید همسری که انتخاب می کنید به اندازه خودتان زیبا باشد؛ شما پسر خوش تیپ و خوش هیکلی هستید و دوست دارید همسری داشته باشید که از این لحاظ هم سطح خودتان باشد؛ شما به تازگی با فردی آشنا شده اید که بسیار زیباست و واقعا شما را مجذوب خودش کرده است؛ همین جا بایستید: شما به شدت در معرض خطر انتخاب نادرست قرار دارید!

شکی نیست که همه ما زیبایی را دوست داریم و به سمت آن جذب می شویم، اما وقتی نقش زیبایی در انتخاب ما بیشتر از حد معقول باشد، دردسرهایمان هم شروع می شود. بهتر است قبل از اینکه کسی را برای خودتان انتخاب کنید، اولویت هایتان را مشخص کنید: با اینکه زیبایی برایتان اهمیت زیادی دارد، اما چه چیزهایی هست که برایتان از زیبایی اهمیت بیشتری دارد؟ چه معیارهایی را حاضرید فدای زیبایی کنید و از چه معیارهایی به هیچ وجه حاضر نیستید بگذرید؟ آیا اگر این فرد این همه زیبا نبود، بازهم او را انسان خوبی می دانستید.

۲ – پرستیژ و موقعیت اجتماعی ویژه

می گویند لازم نیست خانم ها نصف عمرشان را درس بخوانند و زحمت بکشند تا بشوند خانم دکتر، همین که همسر یک دکتر شوند، همه آنها را «خانم دکتر» صدا می زنند!

موقعیت اجتماعی یکی از مواردی است که احتمال خطای ما در انتخاب همسر را به شدت بالا می برد. عناوین و موقعیت های چشمگیر به راحتی می توانند سایر خصوصیات فرد را تحت تاثیر قرار دهد و به عبارتی چشم ما را به روی خیلی چیزها ببندد. در این صورت ما با موقعیت طرف مقابل ازدواج می کنیم، اما با «خود» او زیر یک سقف می رویم – شما در داخل خانه دیگر «خانم دکتر» نخواهید بود!

اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، فرد را بدون شغل و موقعیت خاصش تصور کنید: آیا اگر چنین موقعیتی را نداشت بازهم برایتان انسان قابل قبولی بود؟ غیر از موقعیت خاص، چه ویژگی های دیگری دارد که شما را به خود جذب می کند؟

۳ – شیفتگی و عشق بی اندازه

مسلما عشق یکی از لازمه های ازدواج است، اما قطعا برای ازدواج کافی نیست. اگر فقط از روی عشق ازدواج می کنید، منتظر باشید که روزی فقط به خاطر نفرت از هم جدا شوید!

چه مرکز مشاوره ای برای این کار خوب است؟

انتخاب همسر یک تصمیم مهم و دشوار است که می‌تواند تاثیر زیادی بر زندگی ما داشته باشد. برای غلبه بر سردرگمی در انتخاب همسر، می‌توانید از راهکارهای ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره ازدواج مرکز مشاوره ستاره ایرانیان بهره‌مند شوید.

مرکز مشاوره

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج مراجعه کنید

 

منبع: مشاورکو

2 پاسخ
 1. barany
  barany گفته:

  سلام.من الان دو تا خواستگار دارم نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم؟یکیشون از همه نظر خوبه و یکشیشون هم بد نیست.اما تازه درسش تمام شده هنوز نرفته سرکار همین امروز رفته سربازی… اما می خواد بیا جلو.با وجود همه اینا من بهش گفته بودم اگه سربازی رفت قید من رو بزنه من حوصله ندارم.خانوادمم اجازه نمیدن بهش فکر کنم.اما بازم اصرار میکنه میگه همه چی درست میشه و از این حرفا.تمیدونم چیکار کنم.وقت زیادی ندارم برای تصمیم گیزی راهنمایی میخوام.

  پاسخ
  • مشاور
   مشاور گفته:

   با سلام
   خودتون پاسخ خودتون رو دادید فردی رو قبول دارید به هر جهتی و فرد دیگر تازه باید منتظر اینده باشید که چه چیزی پیش خواهد امد و خوب معلوم نیست واقعا چه شود ؟بهتره روی فرد سرمایه گذاری کنید که تکلیفش با خودش مشخصه می دونه قرار چه کاری انجام بده و فکر می کنید می توانید با هم خوشبخت باشید چون نمی شود صرف پرداختن به اما و اگرها زندگی را پیش ببرید .خانواده شما هم که راضی نیستند و تمایلی ندارند پس چرا درگیری ذهنی برای خودتون ایجاد کنید قاطعانه پاسخ ایشون رو بدید و نزارید ایشونم بیش از این بلاتکلیف بمونند .امیدوارم موفق باشید .البته اگر شما دلبستگی به این فرد داشته باشید مساله کاملا متفاوت خواهد شد که باید دقت داشته باشید.امیدوارم خوشبخت باشید و تصمیم درستی بگیرید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *